Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl


Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami, żył sobie król, który miał żonę królową i dwie córki księżniczki. Starsza miała na imię Magdalena, a młodsza – Zuzanna.
Pewnego dnia zła czarownica porwała Magdalenę. Uwięziła ją w jaskini, w lesie, a sama przebrała się za nią. Zamieszkała w zamku, chcąc być piękną i młodą księżniczką. Myślała też, że poślubi pięknego księcia i zamieni go w żabę. Zuzanna w zachowaniu Magdaleny zauważyła coś dziwnego. Codziennie o tej samej porze dnia wymykała się z zamku i biegła w stronę lasu. Pewnego dnia Zuzanna pobiegła za nią zobaczyć, co siostra robi w lesie. Nie mogła uwierzyć w to, co zobaczyła. Jej siostra zamieniała się w złą czarownicę. Z jaskini dobiegał głos prawdziwej płaczącej Magdaleny. Zuzanna prędko pobiegła i o wszystkim powiedziała rodzicom. Król posłał tam swojego oddanego sługę – ptaka bociana. Bocian dziobem uderzył złą czarownicę, a ona pękła jak balon. Magdalena została uwolniona. Wszystko skończyło się dobrze.

Kasia Chodak

Biedronka

Biedroneczka mała
na kwiatuszku stała.
Na słonko patrzyła
i oczy mrużyła.

Do niej przyleciała
Ta Śnieżynka biała.
Pięknie się skłoniła
i tak przemówiła.

„Zbliża się sroga zima,
każdy się domu trzyma.
Chowaj się i ty,
byś nie zmarzła mi.

Piotr Zajkowski


Mała gwiazdeczka


Za górami i lasami żyła mała gwiazdka. Gwiazdeczka nazywała się Śmieszka. Była bowiem bardzo śmieszna. Gwiazdeczka była bardzo samotna. Nie miała mamy, ani taty. Mieszkała sama w jednym domku w małym miasteczku. Pewnego dnia, gdy szła na zakupy, zobaczyła ogłoszenie konkursowe pt. „Moja ulubiona piosenka”. Śmieszka zgłosiła się do konkursu. Przygotowała piosenkę „Szalone drzewa”. Trenowała bardzo dużo. Przygotowała do ubrania na występ: czarne okulary, czerwone buty, czerwony mikrofon i złoty łańcuszek. Na konkursie wyglądała pięknie, a zaśpiewała znakomicie. Zajęła pierwsze miejsce. Od tej pory miała dużo przyjaciół i nie była już samotna.

Laura Skwarko

Historia szczęśliwej miłości

Dawno, dawno temu żyła sobie piękna królewna Anastazja. Była piękna dziewczyną o długich jasnych włosach i niebieskich oczach. Z zazdrości o jej urodę zła czarownica porwała ja i uwięziła w wieży. Dziewczyna płakała codziennie. Cały czas miała nadzieję, że ktoś ją uwolni. I pewnego razu, gdy stała na balkonie wieży, usłyszała głos jakiegoś młodzieńca. Przysłuchiwała się mu, był coraz bliżej. Nagle wyłonił się zza krzaków. Gdy ujrzał dziewczynę, od razu się w niej zakochał. Zapytał: - Dlaczego siedzisz na tej wieży?
Odpowiedziała:
- To nie zależy ode mnie. Zła czarownica uwięziła mnie tutaj, jak byłam jeszcze mała.
-Ja cię, śliczna, uwolnię .-powiedział młodzieniec. – Czy wyjdziesz za mnie?
-Oczywiście. – odrzekła dziewczyna, ponieważ młodzieniec także się jej spodobał.
Po kilku dniach obmyślania planu działania, mężczyzna postanowił uratować swoją ukochaną. Jednak oboje nie wiedzieli, że obserwowała ich zła czarownica. Kiedy młodzieniec dotarł już na miejsce, czarownica rzuciła na niego klątwę. Mężczyzna był czarodziejem i odczarował się, a czarownicę zamienił w małą jaszczurkę. Jeszcze tego samego dnia wzięli ślub. Żyli długo i szczęśliwie.

Sylwia Dąbrowska

O zakręconej biedronce

Lata biedronka na skraju lasu,
wokoło małych zwykłych szałasów.
Nikt nie wie, jak się ona nazywa,
więc każdy włosy z głowy wyrywa.
Gdy ktoś ja pyta o imię: Zdzicha,
biedronka śmieje się i głośno kicha.
Kiedyś zwołała małe zebranie,
bo chciała wiedzieć, co zjeść na śniadanie.
Wczoraj podjadła colę z frytkami,
by mogła się pięknie zaprezentować przed wami.
Biedronka mała na koniec kłania się nisko,
ale uważa, bo dzisiaj ślisko.

Roksana Puchalska